Ciepło w domu

Blog informacyjny o instalacjach ogrzewania domu. Podajemy przykłady instalacji grzewczych, przepisy i normy budowlane.

Ogrzewanie

Jak uzyskać więcej ciepła w domu zimą

kotły i ogrzewanie w domu

Istnieje wiele metod na to aby w domu podczas chłodnych, zimowych dni było cieplej. Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz nowocześniejszych, bardziej wydajnych i oszczędnych urządzeń, kotłów, instalacji, które odpowiedzialne są za utrzymanie komfortowej temperatury powietrza w domach. Czasami ciężko połapać się w dostępnych możliwościach, określić co się bardziej opłaca i jakiego rodzaju ogrzewanie w […]

Dofinansowanie zakupu podgrzewaczy solarnych

Zapewne każdy posiadacz własnego domu marzy o niezależności energetycznej. Niezależności zarówno w zakresie decydowania o stanie posiadania, wolności przebywania i robienia w swoim domu tego co uważa się za stosowne, ale również niezależności od źródeł energii. Posiadanie własnego domu z działką powinno nam teoretycznie dawać możliwości do samowystarczalnego prowadzenia gospodarstwa domowego.

Brak pieniędzy na pompy cieplne

kaloryfer w domu

Nasz kraj nie od dzisiaj zmaga się z poważnym kryzysem finansowym. Jak można się bez najmniejszego trudu domyśleć, jego logicznym następstwem są uszczuplone kieszenie inwestorów, przedsiębiorców i klientów. Na szczęście, na pomoc wychodzi nam Unia Europejska i proponuje dobrodusznie dotacje do pomp ciepła.

Ogrzewanie domu przy pomocy instalacji podłogowej

  Instalacje podłogowe do ogrzewania pomieszczeń nie są wciąż w Polsce bardzo popularne. Ich koszt oraz skomplikowany sposób montażu wymagający bardzo dużej ingerencji w pomieszczenia zniechęcają inwestorów budowlanych do stosowania na szeroką skalę. Często wokół instalacji podłogowej grzewczej narastają mity o wysokich kosztach pomimo niskiej efektywności takiego ogrzewania.

Ciepło w domu © 2016 Frontier Theme