Ciepło w domu

Blog informacyjny o instalacjach ogrzewania domu. Podajemy przykłady instalacji grzewczych, przepisy i normy budowlane.

Mieszkania na sprzedaż w atrakcyjnych cenach – gdzie znaleźć?

Wyprowadzka z domu rodzinnego czy zmiana mieszkania na większe czy też mniejsze wymaga od nas posiadania pewnych nakładów finansowych. Poszukujemy mieszkań w atrakcyjnych cenach, aby móc jeszcze ewentualne pieniądze zainwestować w jego remont i urządzenie po swojemu. Gdzie znajdziemy mieszkania w atrakcyjnych cenach?

Mniejsze miasta

Można domyślać się, że w większych miastach ceny będą znacznie wyższe, aniżeli te, w miastach mniejszych. Istnieje prawdopodobieństwo, że dwupokojowe mieszkanie np. we Wrocławiu będzie w cenie czteropokojowego mieszkania w mniejszej miejscowości. Należy wówczas zastanowić się na czym nam bardziej zależy.

Z dala od centrum miasta

Jeśli decydujemy się na zamieszkanie w większym mieście, prawdopodobieństwo znalezienia mieszkania w samym centrum będzie minimalne. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak znalezienie nieruchomości z dala od centrum miasta. Często mogą to być obrzeża, a nawet poboczne miejscowości.

Intensywne szukanie

Nie nastawiajmy się, że pierwsze mieszkanie, które obejrzymy będzie tym jedynym. Warto nastawić się na naprawdę intensywne, czasem kilkumiesięczne szukanie lokum. Należy przeglądać ogłoszenia w gazetach, a także… w Internecie. W najpopularniejszej wyszukiwarce Google wpisując frazę, np. mieszkania Mysłowice sprzedaż [KLIK], znajdziemy wiele ciekawych ofert, a także portali ogłoszeniowych, na których znajdują się nieruchomości na sprzedaż. Możemy również trafić na atrakcyjne oferty spowodowane sytuacjami życiowymi właścicieli. Mieszkanie może być w dobrej cenie, jednak należy mu się przyjrzeć dokładniej, gdyż może posiadać wiele ukrytych mankamentów, które niestety, ale wyjdą dopiero później.

Biura nieruchomości

Kolejnym krokiem jest pójście do biura nieruchomości i rozmowa z agentem, który może nam zaproponować kilka lokali do sprzedaży. Warto jednak podkreślić, że w cenie mieszkania, znajduje się prowizja dla agenta, która wynosi czasem kilkanaście tysięcy złotych. Zastanówmy się czy nie lepiej kupić mieszkanie bezpośrednio od właściciela.

Ciepło w domu © 2016 Frontier Theme