Ciepło w domu

Blog informacyjny o instalacjach ogrzewania domu. Podajemy przykłady instalacji grzewczych, przepisy i normy budowlane.

Sposób na ciepło w zimie – Nowoczesny salon z kominkiem

Nowoczesne aranżacje wnętrz rządzą się dość skomplikowanymi prawami, dlatego istotę modernistycznej aranżacji trzeba dobrze przeanalizować, zanim rozpocznie się urządzanie własnych pomieszczeń.

Czy wkłady kominkowe w salonie to dobre rozwiązanie?

Wielu amatorów wnętrzarstwa zadaje sobie to pytanie, na które odpowiedź jest tak naprawdę banalna. Oczywiście, że tak! Kominek jest uniwersalny i wystarczy jedynie odpowiednio wkomponować go wizualnie w nowoczesne wnętrza. Dlaczego mowa o samym wkładzie, a nie o gotowym produkcie? Otóż, nie w każdym sklepie można znaleźć to, co będzie odpowiadało konkretnym gustom salonu. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie wkład, który monter kominków osadzi w ówcześnie przygotowanej obudowie. Tę z kolei można stworzyć samodzielnie lub korzystając z pomocy doświadczonych specjalistów budowlanych.

kominek obudowa klinkier

Klinkierowa obudowa kominka nadaje specyficznej stylistyki wnętrzu salonu.

Wybór nowoczesnych kominków to również istotna kwestia dekoracyjna, techniczna i wpływa na bezpieczeństwo w domu

Nie można bowiem kierować się jedynie estetyką wkładów lub gotowych rozwiązań. Trzeba zwrócić uwagę również na to, aby kominek:

  • wykonany był z materiałów wysoce izolacyjnych
  • posiadał płaszcz wodny (nie jest to koniecznością, ale warto w to zainwestować)
  • był minimalistyczny – wówczas najlepiej wpisze się w kanony nowoczesnego wnętrzarstwa

Ale również: był dostosowany do sposobu użytkowania, bowiem na inny kominek padnie wybór, gdy ten ma być przystosowany do pracy ciągłej, inny jeśli kominek ma pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, a stosowany będzie rzadko – na przykład raz na tydzień, raz w miesiącu, lub rzadziej. Zobacz więcej informacji na stronie: http://kominki-ratajczak.pl

Updated: 20 Grudzień 2016 — 14:35
Ciepło w domu © 2016 Frontier Theme