Ciepło w domu

Blog informacyjny o instalacjach ogrzewania domu. Podajemy przykłady instalacji grzewczych, przepisy i normy budowlane.

Wentylatory wyciągowe

W każdym domu musi być zapewniona odpowiednia wymiana powietrza w pomieszczeniach. Chodzi przede wszystkim o odprowadzanie kurzu, pyłów i szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Poprawnie zamontowana wentylacja powinna dostarczać świeże, zewnętrzne powietrze natomiast zużyte usuwać na zewnątrz.

Do tego aby usprawnić wentylację wykorzystuje się wentylatory wyciągowe. Te najczęściej stosowane są w łazienkach i w kuchniach.

wentylator wyciagowy

Ze względu na sposób działania wyróżniamy następujące typy wentylatorów:

    Ze względu na sposób działania wyróżniamy:

  • wentylatory osiowe – działają one na takiej zasadzie iż ruch powietrza odbywa się wzdłuż osi, na której zamontowany jest wirnik
  • wentylatory promieniowe – w przypadku tych wentylatorów przepływ powietrza odbywa się prostopadle do osi, na której zamontowany jest wirnik

Prostym i skutecznym sposobem na zwiększenie wydajności wentylacji grawitacyjnej jest montaż wentylatorów wyciągowych zasilanych energią elektryczną. Dobrze jest wybierać wentylatory odznaczające się dużą wydajnością i solidną konstrukcją. Najczęściej polecanymi są wentylatory ebm papts Warszawa. Technologia w jakiej zostały stworzone pozwala na bezawaryjną pracę.

Ciepło w domu © 2016 Frontier Theme