Ciepło w domu

Blog informacyjny o instalacjach ogrzewania domu. Podajemy przykłady instalacji grzewczych, przepisy i normy budowlane.

Konstrukcja garażu z płyt warstwowych

Garaż budowany z płyt warstwowych to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Jest trwałe i szczelne, a dodatkowo stosunkowo atrakcyjne cenowo. Łatwość i szybkość stawiania takiego garażu to podstawowe jego zalety.


Budowa garażu

Rozpoczęcie prac nad budową garażu wolnostojącego z płyt warstwowych powinniśmy zacząć od określenia grubości samych płyt. Na rynku jest sporo możliwości. Jeżeli zależy Ci na całkowitej izolacji warto postawić na płyty grubości około 100 mm. Dla osób mniej wymagających z pewnością wystarczą płyty 50 czy 80 mm. Garaż o wysokiej szczelności będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które wykorzystują obiekt jako miejsce do przechowywania lub domowy warsztat. Poza płytami, ważna jest również sama konstrukcja obiektu. Na początku stawiany jest szkielet ze stali. Następnie konieczne jest uszczelnianie taśmą i montaż łączników. Aby mieć gwarancję, że garaż wykonany jest prawidłowo, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm. Jedną z nich jest Piotr, która od lat specjalizuje się w budowie tego typu garażów. Szczegóły oferty znajdziesz na: https://piotr.com.pl/.

Zalety

 

Do największych zalet garażu z płyt warstwowych możemy zaliczyć trwałość oraz niską cenę. Cechują się wysoką szczelnością, dzięki czemu oprócz samego miejsca do parkowania auta, możemy wykorzystać pomieszczenie do przechowywania narzędzi, rowerów czy innych urządzeń gospodarczych. Prawidłowo wykonany garaż nie nagrzewa się podczas upałów i utrzymuje temperaturę w trakcie zimy. Korzyścią jest również fakt, że garaż z płyt warstwowych nie wymaga specjalistycznych zezwoleń. Prawo budowlane zezwala na budowę obiektów bez zezwolenia, jeżeli jego powierzchnia nie jest większa niż 35 m2.

Ciepło w domu © 2016 Frontier Theme